albania news flag algeria news flag argentina flag bangladesh news flag bolivia news flag brazil news flag burkina faso news flag cameroon news flag chile news flag colombia news flag congo republic news flag côte d'ivoire news flag egypt news flag ethiopia news flag gabon news flag ghana news flag greece news flag india news flag indonesia news flag Iran news flag israel news flag kenya news flag madagascar news flag malaysia news flag Mali news flag mexico news flag morocco news flag Nigeria news flag Pakistan news flag Paraguay news flag Peru news flag Philippines news flag Romania news flag saudi arabia news flag senegal news flag Singapore news flag Slovenia news flag Southafrica news flag Thailand news flag Tunisia news flag Turkey news flag Venezuela news flag
Booking.com
⇠ Users postsPost
 Toolbar

Përfaqësuesit e komisionit të Venecias do të mbërrijnë në Shqipëri me 13-14 shkurt. Në vendin tonë Komisioni Hetimor që ka marrë në shqyrtim, nëse presidenti Ilir Meta ka kryer shkelje me veprimet e tij, është kërkuar oponioni i Venecias. Kështu Komisioni i Venecias do të shqyrtojë përplasjen për Gjykatën Kushtetuese mes mazhorancës dhe Presidentit...

TIRANE-Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi sot se në javën e dytë të janarit të këtij viti, pra pas dërgimit të çështjes në SPAK nga nisma 'Thurje' (lexo ketu), koncesioni i sterilizimit është ndryshuar. Por ku konsiston ky ndryshim? Sipas ministres amendimi lidhet me faktin se në momentin që do të kemi mbi 64 mijë ndërhyrje do të...

Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i rëndë i ndodhur dje në hyrje të qytetit të Pogradecit, ku dy makina u përplasën kokë më kokë dhe për pasojë mbetën të plagosur 5 persona.Mësohet se Endi Collaku i cili mbeti i plagosur nga ky aksident është dërguar në Tiranë për mjekim më të specializuar për shkak të plagëve të rënda që ka marrë.Collaku...

VLORE-Zbardhen detaje të reja nga atentati mbrëmjen e së shtunës në qytetin bregdetar ku mbetën të plagosur dy persona, Nikollaq Çepaj (Taullaraj)  36-vjeç i sapo dalë nga burgu dhe kunati i tij Ronald Çepaj 27 vjeç.Makina me të cilën u bë atentati rezulton se ishte e vjedhur, po ashtu edhe targat, nuk i përkisnin kësaj makine, por një tjetre. Maki...

KORCË - Një 50-vjeçar u arrestua nga sektori i Krimit Ekonomik dhe Financiar në Policinë e Korçës, pasi dyshohet se tregtonte naftë kontrabandë. Policia njofton se 50-vjeçari me inicialet F.A, banues në fshatin Sovjan të Maliqit, u kap tek vendi që njihet si “Ish-karburanti i vjetër” në fshatin Sovjan, duke furnizuar me naftë një traktor, sasi e ci...

TIRANË - Dy persona, pronari i një lokali dhe banakieri, u arrestuan nga policia e Tiranës për shpërndarje të lëndës narkotike, në një operacion të koduar  “Shadoë”.Efektivët e komisariatit numër 2, sekuestruan 736.4 gr. kanabis, grirëse metalike dhe dy aparate celularë brenda lokalit  në rrugën “Skënder Luarasi"Në pranga ranë B. B., 42 vjeç, ba...