albania news flag algeria news flag argentina flag bangladesh news flag bolivia news flag brazil news flag burkina faso news flag cameroon news flag chile news flag colombia news flag congo republic news flag côte d'ivoire news flag egypt news flag ethiopia news flag gabon news flag ghana news flag greece news flag india news flag indonesia news flag Iran news flag israel news flag kenya news flag madagascar news flag malaysia news flag Mali news flag mexico news flag morocco news flag Nigeria news flag Pakistan news flag Paraguay news flag Peru news flag Philippines news flag Romania news flag saudi arabia news flag senegal news flag Singapore news flag Slovenia news flag Southafrica news flag Thailand news flag Tunisia news flag Turkey news flag Venezuela news flag
Booking.com

Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konfliktFlasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

LIBRAZHD- Ishin martuar këtë të dielë por martesa e tyre ka zgjatur vetëm 5 ditë. Olsjan Hajdari dhe Rezarta Hajdari nga 27 dhe 19 vjeç nga fshati Xhyrë i Librazhdit dyshohet se janë vetëhelmuar me fotoksinë e për pasojë ka ndërruar jetë 19-vjeçarja.

Ndërkohë 27-vjeçari vijon të jetë i shtruar në spitalin e Librazhdit, jashtë rrezikut për jetën. Çifti ishte martuar këtë të dielë, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që i ka shtyrë drejt këtij vendimi.

Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Prindërit e çiftit janë shprehur para policisë se dy të rinjtë nuk kishin asnjë konflikt të mundshëm mes tyre, apo persona të tretë.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe policia e Elbasanit. "Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton Policia e Elbasanit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:

Ora 12:12

RELACIONI mjekësor/ Si është gjendja e 26-vjeçarit që u vetëhelmua me bashkëshorten 5 ditë pas dasmës

1576235309_olsi.jpg

Report Tv ka siguruar relacionin mjekësor nga Spitali i Elbasanit, mbi Olsjan Hajdarin, 26 vjeçarin që u vetëhelmua ditën e sotme, bashkë me bashkëshorten me të cilën ishte martuar 5 ditë më parë. Ai është jashtë rrezikut për jetën dhe ndërkohë po trajtohet dhe po mbahet nën vëzhgim nga mjekët e këtij spitali.

Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

"Pacienti O.H.  i moshës 26-vjeç banues në Rrethin e Librazhdit sillet në spitalin Rajonal Elbasan me diagonzën 'Suspekt intoksikacioni nga ??? Aktualisht pacienti paraqitet me parametra jetësor në normë. Vazhdon trajtimi dhe observimi në vazhdimësi", shkuhet në relacion.

Ora 11:31

Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

1576231802_spitalielbasanit.jpg

Prindërit e çiftit të martuar këtë të dielë, të cilët u vetëhelmuan me fotoksinë ditën e sotme janë marrë në pyetje lidhur me ngjarjen e rëndë. Ata kanë deklaruar se nuk kanë pasur asnjë dijeni dhe se janë shokuar, kur kanë gjetur vajzën të pajetë. Prindërit janë shpehur se nuk kishin dëgjuar që çifti të kishte ndonjë konflikt të mundshëm mes tyre apo edhe me persona të tjerë.

Ora 10:54

Dalin FOTOT, ky është çifti nga Librazhdi që u vetëhelmua 5 ditë pas dasmës
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Olsjan dhe Rezarta Hajdari

1 / 8
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Olsjan dhe Rezarta Hajdari

2 / 8
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Olsjan dhe Rezarta Hajdari

3 / 8
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Olsjan dhe Rezarta Hajdari

4 / 8
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Rezarta Hajdari

5 / 8
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Olsjan dhe Rezarta Hajdari

6 / 8
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Olsjan dhe Rezarta Hajdari

7 / 8
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Olsjan dhe Rezarta Hajdari

8 / 8

Dalin fotot nga dasma e çiftit që u vetëhelmuan nga Librazhdi. Olsjan dhe Rezarta Hajdari në rrjetet e tyre sociale kanë ndarë disa momente nga dasma e zhvilluar këtë të dielë, por edhe nga lidhja e tyre e dashurisë. Nga fotot çifti duket mjaft i dashuruar ndërkohë që vijon të mbetet mister shkaku i këtij vendimi tragjik që i mori jetën 19-vjeçares.

Ora 10:49

Çifti i vetëhelmuar në Librazhd, REAGON policia

Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

Lidhur me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në Librazhd ku u vetëhelmuan Olsjan dhe Rezarta Hajdari, çifti i cili u martua këtë të dielë ka reaguar edhe Policia e Librazhdit. Policia njofton se çifti është vetëhelmuar, por ende nuk janë zbardhur shkaqet e kësaj ngjarjeje.

"Në Spitalin e Librazhdit ka shkuar pa shenja jete shtetasja R.H., rreth 19 vjeçe, si dhe bashkëshorti i saj shtetasi O.H., 27 vjeç, në gjendje të rëndë shëndetsore dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, banues në fshatin Xhyrë , Librazhd, pasi dyshohet se janë vetëhelmuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton Policia e Elbasanit.

m.v./Shqiptarja.com
Flasin prindërit e çiftit që u vetëhelmua me fotoksinë: U shokuam, nuk kishin asnjë konflikt

'); } $("input[type=text], textarea").val(""); setTimeout(function() { $(".comment_response_"+komenti_id).remove(); }, 5000); } }); }

Read more http://shqiptarja.com/lajm/ishin-martuar-kete-te-diele-vetehelmohet-cifti-nga-librazhi-nderron-jete-vajza-ne-gjendje-te-rende-27vjecari#544044