albania news flag algeria news flag argentina flag bangladesh news flag bolivia news flag brazil news flag burkina faso news flag cameroon news flag chile news flag colombia news flag congo republic news flag côte d'ivoire news flag egypt news flag ethiopia news flag gabon news flag ghana news flag greece news flag india news flag indonesia news flag Iran news flag israel news flag kenya news flag madagascar news flag malaysia news flag Mali news flag mexico news flag morocco news flag Nigeria news flag Pakistan news flag Paraguay news flag Peru news flag Philippines news flag Romania news flag saudi arabia news flag senegal news flag Singapore news flag Slovenia news flag Southafrica news flag Thailand news flag Tunisia news flag Turkey news flag Venezuela news flag
Booking.com
Accounts posts - scroll to load more Post
 Toolbar

Ka hyrë në fletoren zyrtare projektligji i ndryshuar për koncesionet dhe Partneritetin Publik Privat. Një nga ndryshimet thelbësore që pësoi ky ligj është mospranimi i asnjë oferte të pakërkuar për projektet infrastrukturore, duke nisur nga data 1 tetor 2019. Ky ndryshim vjen pas kritikave të vazhdueshme si nga institucionet ndërkombëtare ashtu edh...

Komisioni Europian ka dhënë OK për projektligjin e rishikuar të korporatës së investimeve duke e cilësuar si plotësisht në linjë me kuadrin ligjor të Bashkimit Europian.Përmes një shkrese zyrtare dërguar ministrisë së jashtme, shefja e njësisë për Shqipërinë dhe Bosnje-Hercegovinën në Drejtorinë e zgjerimit, Michela Matuella deklaron se drafti i ri...

Spanja është shpallur kampione botë në basketboll për meshkuj. Në finalen e zhvilluar sot kombëtarja iberike ka mposhtur me rezultatin e thellë 95-75 Argjentinën, e cila në këtë duel ishte shumë poshtë pritshmërive duke mos fituar asnjë peroidë. Ndonëse pritej një ndeshje e fortë, takimi i zhvilluar në Pekin të Kinës rezultoi një formalitet për Spa...

Dy javë më parë bëri bujë inati i jashtëzakonshëm që shprehu Sadio Mane, futbollisti i Liverpool, për shokun e skuadrës Mohamed Salah.Senegalezi u zëvendësua në pjesën e dytë dhe teksa ulej në stol filloi të ulëriste, duke dhënë përshtypjen se e kishte me trajnerin, por jo. Ai ishte mjaft i nxehur me Salah që nuk i pasoi në një rast ideal.Për këtë...

Pritej një përballje pa shumë histori, por sfida e peshave të rënda në boks mes Tyson Fury dhe Otto Wallin ka dhuruar shumë emocione. Në fund ai që ia ka dalë të fitojë ishte britaniku, i cili mposhti suedezin me vendim unanim 116-112, 117-111 dhe 118-110.Wallin, boksieri suedez, tregoi shumë potencial përballë ish-kampionit të botës të shumë çmime...

Futbolli shqiptar brenda një harku kohor shumë të shkurtër do të ketë një tjetër stadium të rikonstruktuar. Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama i cili nëpërmjet rrjeteve sociale ka treguar ndryshimin q ëka pësuar stadiumi i Burrelit brenda një harku kohor të shkurtër prej 40 ditësh.Kryeministri ka postuar foto të stadiumit si ishte dhe...